Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі[1] та інших країнах[2][3] на відзначення миру та єдності на континенті.

День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року. Раніше, на європейському рівні, День Європи відзначався 5 травня, але тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування Ради Європи.[4]Рада Європи святкувала однойменне свято у день свого заснування 5 травня 1949 р. до 1964 р.

У 1985 році, на саміті Європейської ради в Мілані9 травня затверджене, серед інших офіційних символів ЄС,[5] як День Європи, увічнивши день проголошення Декларації Шумана, який вважається днем народження Європейського Союзу:

«Мир у світі неможливо забезпечити без будівничих зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає.  Організована і життєздатна Європа може зробити фундаментальний внесок в цивілізацію, забезпечивши мирні відносини між країнами…»

 

 

Незалежно від того де ми проживаємо у Києві, Львові, Одесі, Харкові чи іншому місті - ми усі європейці і належимо до Європи.

Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників. 28 лютого 2022 року Президент України подав заявку на вступ до ЄС.

ВІКТОРИНА НА ЗНАННЯ НЕЗВИЧНИХ ФАКТІВ

 

ПРО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ

 

 

 

СКІЛЬКИ ЗІРОК НА ПРАПОРІ ЄС

 

 

 

 

 

 

 

Прапор Європи (англ. Flag of Europe) — символ Європейського Союзу та Ради Європи — синє полотнище з 12 жовтими зірками, які утворюють коло посередині.

«На тлі блакитного неба Західного світу зірки символізують народи Європи в колі, знаку єдності. Число зірок є незмінним, рівним дванадцяти. Це число символізує досконалість і повноту».[2]

В офіційному поясненні до рішення Комітету міністрів Ради Європи від 9 грудня 1955 р.[3] щодо прийняття прапора говориться: «Як дванадцять знаків зодіаку представляють весь Всесвіт, так дванадцять золотих зірок представляють всі народи Європи, і ті, які все ще не можуть брати участі у побудові Європи в єдності і мирі». Автором концепції прапора є Арсен Гейтц, а деталі укладу, пропорцій і кольорів були опрацьовані Полем М. Г. Леві.

ГІМН ЄВРОПИ - МЕЛОДІЯ. ЩО СИМВОЛІЗУЄ ЄС,НА ОСНОВІ ЧОГО СТВОРЕНА МУЗИКА

 

 

- Дев'ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, що подано в інструментальному викладенні в тональності сі-бемоль мажор.

 

«Чотири пори року» — цикл із чотирьох скрипкових концертів італійського композитора Антоніо Вівальді

 

 

Симфонія № 40соль мінор KV 550, один із найвідоміших творів Вольфганга Амадея Моцарта

 

 

Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, що подано в інструментальному викладенні в тональності сі-бемоль мажор.

Фрідріх Шиллер

 

ода стала гімном бо в ній є заклик стати єдиним суспільством (сім'єю), зрозуміти, що ми всі рівні та підкорюємося Богу.

Ода до радості» має космічну, планетарну, всеохопну спрямованість, звертається до «міліонів» і так само дістає відгук у серцях мільйонів.

 

Ода «До радості»

Радість, гарна іскро Божа!

Несказанно любо нам

Увійти, царице гожа,

В твій пресвітлий дивний храм.

Все, що строго ділить мода,

В’‎яжеш ти одним вузлом,

Розцвітає братня згода

Під благим твоїм крилом.

Кого доля ощастила

Тим, що другові він друг,

Кого любить лада мила, -

Йди до нас в веселий круг.

Йдіть усі, хто зве своєю

В світі душу хоч одну!

Хто ж весь вік черствів душею -

Йди у іншу сторону.

Радість - Всесвіту пружина,

Радість - творчості душа,

Дивна космосу машина

Нею живиться й руша.

Радість квіти розвиває

І розгін дає сонцям,

Їх в простори пориває

Невідомі мудрецям.

Переклад М. Лукаша

 

 

 

ЯКА ЄДИНА ГРОШОВА ОДИНИЦЯ В ЄС

Євро (англ. euro) — офіційна грошова одиниця 17 країн Європейського Союзу і деяких інших держав; одна з провідних світових валют. Євро було створено заради досягнення вищої форми інтеграції між країнами ЄС — економічного та валютного союзу, що характеризується поєднанням єдиного ринку з єдиною валютою.

 

 

ЯКІ НАЙВИЩІ ГОРИ В ЄВРОПІ

 

- КАРПАТИ

- ПІРЕНЕЇ

- АЛЬПИ

- АНДИ

А́льпи (фр. les Alpesнім. die Alpenітал. le Alpiсловен. Alpe, від лат. montes albes — білі гори, можливе й походження назви від кельтського alb — високий або alpa — височина) — гірська система в Європі. Простягається від берегів Середземного моря до Середньо-Дунайської низовини на території АвстріїІталіїЛіхтенштейнаНімеччиниСловеніїФранціїМонако та Швейцарії. Довжина гірської системи — 1200 км, ширина — 130—260 км, висота — до 4810 м (гора Монблан). Має форму опуклої на північний захід дуги з поперечною улоговиною, в межах якої лежать озера Боденське та Комо. Розрізняють Західні та Східні Альпи.

 

 

 

 

НАЗВІТЬ ГАСЛО ЄС

 

 

- ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК

Єдність у різноманітті

- МИ ДЛЯ ЄВРОПИ. ЄВРОПА ДЛЯ НАС

 

«In varietate concordia» (з лат. — офіційне гасло Європейського Союзу. Прийняте 2000 року. Перекладене на 24 офіційні мови ЄС.

"Сьогоднішній День Європи сильно пов'язаний з Україною з двох причин: в Європі триває війна – напад росії на Україну, і друге – Україна є частиною Європи, і вона хоче, як ніколи раніше, стати частиною Євросоюзу"

 

Посеред Європи молода та сильна
Стоїть гордо Україна співуча і вільна.
Її мова солов'їна на весь світ лунає,
Квітне у віршах, поемах, душах визріває!


Це моя Україна – найдорожча, єдина

Кобзарева родина – це моя Україна!

СЛАВА УКРАЇНІ!
 

ВЕЛИКА МЕТА ОСВІТИ-

ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАННЯ.

А Й ДІЇ"

Герберт Спенсер

"Світова література -

мистецтво само-

вираження

за допомогою слова "

Акутагова Рюноске


"Читають всі, але далеко не всі вміють читати"

                 Ф.Варан

"Коли з'єдналися любов

і майстерність,

можна чекати шедевра. "

Джон Рескін