Здоровий спосіб життя (скорочено «ЗСЖ») — означає розумне використання свого життєвого потенціалу, а також дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин погіршення стану здоров'я можна уникнути. Заснований на загальних порадах стосовно харчування, потрібних фізичних навантажень, гігієни, загартування холодом, позбавленні від шкідливих звичок та залежностей, запобігання захворюванням які передаються статевим шляхом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Складаючи список продуктів, беріть за основу харчову піраміду. Вона відображає перелік продуктів, що мають складати здоровий раціон. Однак буває досить важко зрозуміти, якою має бути пропорція продуктів для одного прийому їжі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Заповніть половину своєї тарілки овочами та фруктами. Чим більша різноманітність та різнокольоровість у цій частині тарілки – тим краще. Картопля не вважається овочем у «Тарілці Здорового Харчування», тому що у ній високий вміст швидко-засвоюваного крохмалю (вуглеводів), що має такий самий швидкий ефект на рівень цукру та інсуліну у крові як і білий хліб та солодощі. Такі стрибки, у короткостроковій перспективі, можуть призвести до відчуття голоду та переїдання, та у довгостроковій перспективі до збільшення ваги, діабету 2-го типу, та інших проблем зі здоров’ям.  
·  Збережіть четверту частину своєї тарілки для цільно-зернових продуктів - не просто будь-яких зернових. Цільно-зернові  такі як коричневий рис, цільно-зернова пшениця, та продукти зроблені з них, такі як макарони з цільно-зернової муки (грубого помелу) – мають більш м’який ефект на рівень цукру та інсуліну у крові ніж білий хліб, білий рис та інші так звані «перероблені зерна». Ось чому «Тарілка Здорового Харчування» радить вибирати цільно-зернові продукти, що менше оброблені зерна – то краще, вживання продуктів з переробленого зерна слід обмежити.
·  Покладіть здорові джерела білку у іншу четверту частину своєї тарілки: Вибирайте рибу, курятину, бобові та горіхи, тому що вони містять такі корисні речовини як омега-3 жирні кислоти у рибі, що підтримують серце, та волокна що містяться у бобових. Яйце на день також добре для більшості людей (люди з діабетом повинні обмежити вживання яєчних жовтків до 3-х на тиждень, але яєчних білків це не стосується). Обмежте вживання червоного м’яса – яловичини, свинини та баранини, а також уникайте обробленого м’яса – бекону, холодних м’ясних нарізок, хот - догів, та подібного, тому що з часом, регулярне вживання навіть малої кількості цих продуктів збільшує ризик захворювань серця, діабету 2-го типу та раку товстого кишечнику.
·  Використовуйте здорові рослинні олії. Скляна пляшка біля «Тарілки Здорового Харчування» служить нагадуванням використовувати здорові рослинні олії, такі як оливкова, рапсова, соєва, кукурудзяна, соняшникова, арахісове масло, та інші, у приготування їжі, до салатів та до столу. Обмежте вживання масла, та уникайте нездорових транс-жирів з частково гідрогенізованої олії.
·   Пийте воду, каву або чай. У «Тарілці Здорового Харчування», доповніть ваш прийом їжі склянкою води, або якщо хочете, чашкою чаю або кави (з маленькою кількість або взагалі без цукру). Обмежте вживання молока та молочних продуктів до 1-2 порцій на день, тому що підвищене вживання їх пов’язано з підвищенням ризику раку простати та можливо раку яєчників. Обмежте вживання соку до однієї маленької склянки на день, тому що у ньому такий самий високий вміст цукру як і у солодких газованих напоях. Не вживайте солодкі напої, тому що у них крім великої кількості калорій практично більш нічого немає. Із часом, постійне вживання солодких напоїв може призвести до набору ваги, збільшення ризику захворювання діабетом 2 типу, та можливо до збільшення ризику захворювання хворобами серця.
·  Будьте активні. Маленька червона фігура що біжить, біля «Тарілки Здорового Харчування», є нагадуванням про те що активний спосіб життя це половина запоруки контролю ваги. Інша половина це здорова дієта із помірними порціями що відповідають вашим потребам у калоріях.

 

 

 

 

 

 

 

 

ВЕЛИКА МЕТА ОСВІТИ-

ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАННЯ.

А Й ДІЇ"

Герберт Спенсер

"Світова література -

мистецтво само-

вираження

за допомогою слова "

Акутагова Рюноске


"Читають всі, але далеко не всі вміють читати"

                 Ф.Варан

"Коли з'єдналися любов

і майстерність,

можна чекати шедевра. "

Джон Рескін