поетична притча про головне: про вибір життєвого шляху, про силу кохання і відданості. Про сім'ю. Про те, що мрії можуть і повинні справджуватися. Потрібно лише дуже сильно цього захотіти. Та дуже сильно намагатися цього досягти. Вирішуючи свої «дитячі» проблеми, тринадцятирічний герой шукає вихід — і знаходить його, та ще й так, що і дорослим є чому у хлопця повчитися.

Історія створення книги

Анна Гавальда певний час працювала вчителькою французької мови. У неї був учень, який зовсім не хотів учитися. Спочатку вона ставилась до нього зневажливо. Та якось він приніс у школу власноруч змайстровану модель корабля «Титанік». Для його виготовлення потрібно було терпіння, старанність і тисяча годин копіткої праці. Гавальда попросила його принести всі свої роботи і в школі влаштували велику виставку того хлопчика. Тоді найгірший учень став найпопулярнішим. Повість «35 кіло надії» письменниця написала на честь дітей, які у школі залишаються непоміченими. Таким дітям книга додає сили, щоб не зламатися.

Нещасним бути набагато легше, аніж щасливим…

Будь щасливим…! Роби що-небудь, щоб бути щасливим!

Анна Гавальда «35 кіло надії»

 

“35 кіло надії” аналіз твору (паспорт)

 

 

Автор – Анна Гавальда (французька письменниця)

 

Рік написання – 2002

 

Жанр – повість

Словникова робота  Що це таке повість?

 

По́вість — літературний прозовий твір середньої форми, довший за оповідання,
але коротший за роман, під відповідною назвою поширений у слов'янських мовах та країнах. До 1950-х років, його відповідник у міжнародному літературознавстві був термін short novel (тобто, дослівно — короткий роман).
 

 

 

 

 

 

 

Тема –  виживання підлітка в світі, в якому він не може адаптуватися через певні розумові проблеми.

 

Ідея – зворушлива й тепла історія зі щасливим фіналом про формування характеру, зусилля над собою заради того, кого любиш, про підтримку рідних та повагу до найголовнішого в людині – до її душі й серця.

 

Головна думка повісті «35 кіло надії: кожна людина талановита по-своєму. Кожна людина – творець своєї долі. Кожна людина потребує любові, друга й підтримки.

 

Головні герої.. Що відомо?

Грегуар Дюбоськ – 13-річний хлопчик, добрий, творчий, любитель майструвати. Він дуже погано навчався в школі.

Подружжя Дюбоськ – батьки Грегуара, які давно не любили один одного, і постійно сварилися через погане навчання сина.

Дід Леон – люблячий і турботливий. Дід єдиний, хто любив Грегуара усім серцем.

Марі – вихователька, яка прищепила Грегуару любов до поробок

 

 

Проблеми твору “35 кіло надії”

1.Стосунки батьків і дітей

2.Стосунки в сім’ї між подружжям

3.Стосунки з однокласниками, вчителями

4.Життєвий вибір,

5.Досягнення мрії

6.Духовний зв’язок поколінь

7. Виховання

8. Система освіти

 

 

 

ТЕМА 4.

 

Образ дідуся Леона як моральний приклад i опора для хлопця.

 Складні випробування формують характер Грегуара.

35 кіло надії” план твору

1.  Школа і почуття Грегуара

 

2.Ставлення батьків до успішності сина

  • Батьки за моїми заняттями не дуже слідкували. (байдужість до сина)
  • Співдня я ходив на пляж з мамою чи батьком, але ніколи разом не ходили: це теж входило в їх канікули: відпочивати один від одного(відпочинок один від одного)
  • Наша сімейка щоранку встеавала не з тієї ноги.(непередбачуваність дій)

Про батьків я взагалі мовчу, вони навіть не розмовляли один з одним. Зомбі, справжні зомбі.(не мають спільних тем для розмов) Батьки за моїми заняттями не дуже-то слідкували. Адже у них теж були канікули, і їм не хотілося псувати собі кров, розбираючи мої каракулі

 

 

Після обіду я ходив на пляж з мамою або з татом, але ніколи з обома разом. Це теж входило в їх канікули: відпочивати один від одного. Словом, щось не те відбувалася між моїми батьками. То якісь натяки, зауваження, підковирки, після яких в будинку панувало гробове мовчання. Наша сімейка кожного ранку вставала не з тої ноги.

 

 

Як ви думаєте, батьки сварилися лише через Грегуара? Їм би спочатку особисті проблеми вирішити, перш ніж на тебе накидатися. . Це дуже важливо, що я хочу тобі сказати… Я хочу тобі сказати, що чіпаються-то твої батьки не через тебе, ні. Справа в них самих і тільки в них. Ти не винен, ти тут ні до чого, чуєш? Зовсім ні до чого. Скажу більше: навіть будь ти круглим відмінником і першим учнем у класі, вони все рівно б чіпалися. Їм би тільки прийшлося знайти інший привід, от і все.

 

3. Підтримка дорослих

 

(—Тільки одна людина мене тоді втішала – мій дідусь. Воно й не дивно, тому що дідусь, дід Леон, завжди мене втішав: з того часу як я навчився ходити, він став пускати мене у свій закуток.

Закуток діда Леона – це все моє життя. Моя схованка і моя печера Алі-баби. Коли бабуся починає нас злегка діставати, він нахиляється до мене і шепоче на вухо:

 

— Що, Грегуар, чи не прогулятися нам з тобою в Леоленд?

4. Лист директору коледжу. Вступ до університету

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дідусь. ст. 161

Дід Леон – один з найважливіших персонажів повісті Анни Гавальди “35 кілограмів надії”. Він – єдиний, хто розуміє Грегуара і підтримує його. «Ось що я тобі скажу, мій друже: легше бути нещасливим, ніж щасливим, а я, чуєш, не люблю людей, які шукають зручності. Не терплю скигліїв! Будь щасливий, хай йому грець! Роби що належить, щоб бути щасливим!»– говорив дідусь Грегуару. Він допомагає Грегуару знайти себе і повірити в себе.

 

характеристика:

1.Дід Леон – це символ любові, розуміння і підтримки. ( показує, що навіть в найскладніших ситуаціях завжди є люди, які люблять і підтримують нас).

 

2.Дід Леон —майстер на всі руки. ЩО ВІДОМО?

У школі був відмінником, першим у класі з усіх предметів: з математики, французької, англійської,  історії. У сімнадцять років він вступив до Вищої політехнічної школи (університет у Франції). А потім він працював інженером-будівельником. Дід Леон споруджував грандіозні об’єкти: мости, транспортні розв’язки автомагістралей, тунелі, греблі й інше. 

 

3.Любов до людей. Дід Леон дуже добра і чуйна людина. Він завжди готовий допомогти іншим, навіть якщо вони не просять про це.

Розуміння. Дід Леон розуміє Грегуара, як ніхто інший. Він бачить його талант і прагнення знайти своє місце в житті.

Сила духу. Дід Леон сильна і мужня людина. Він пройшов через багато випробувань у житті, але ніколи не здався.

Висновок:

Дідусь Лено завжди казав Грегуару: «Для того, щоб бути щасливим, потрібно щось робити. Не можна просто сидіти і чекати, коли щастя прийде до нас само собою. Потрібно діяти, потрібно шукати те, що приносить нам радість і задоволення». Дідусь Леон розуміє, що Грегуар – не такий, як усі. Він хоче, щоб Грегуар знайшов своє покликання, щоб він займався тим, що йому подобається. Фраза “Роби що-небудь, щоб бути щасливим!” – це заклик до дії. Це заклик не здаватися, не боятися бути собою і шукати своє місце в житті.

 

Цитатна характеристика діда Леона

Я знаю, що ти не такий, як усі, і це добре. Не потрібно бути таким, як усі.

Не бійся бути собою. Будь собою і все буде добре.

Я завжди буду поруч з тобою, і я завжди буду тебе підтримувати.

Нещасним бути легше, ніж бути щасливим, а я не люблю, чуєш, не люблю людей, які шукають легких шляхів. Не виношу скигліїв! Будь щасливим, чорт забирай! Роби щось, щоб бути щасливим.

Уяви собі, що ти поліція слів. Запитуй у кожного документи: «Стоп! Перевірка! Назвіться!» “Прикметник”. — «З ким схиляєтеся, любий?» – “З “собаками””. — «Отже, в якому ви числі?». — «У множині». – «Добре, вільні». Розумієш, що хочу сказати?

Про що ви будете думати? Я – про своє життя, яке позаду, а Грегуар – про своє, яке попереду.

 

 Віра є здіснення очікуваного і впевненість у невидимому…

 

Віра в себе - це переконаність людини в правильності обраного шляху життя, впевненість в тому, що він в змозі досягти свої основні цілі, гідний цього і у нього це вийде. Дуже часто плутають віру в себе і впевненість в собі, але це різні поняття. Віра в себе спрямована в майбутнє, а впевненість в собі в сьогодення

 

 

 

 

ПІДСУМОК. Про що  твір Сенс назви твору "35 кіло надії"

 У прямому сенсі означає, що хлопець худий і важить 35 кілограмів, а в переносному – він має велике бажання вчитися у Граншані, надіється, що його приймуть. і він знайде своє призначення в житті. Лише завдяки близьким людям він навчився домагатися поставлених цілей і доводити почате до кінця.

 

 

ДОМАШНЯ РОБОТА . Чого навчає мене повість "з5 кіло надії?"

ВЕЛИКА МЕТА ОСВІТИ-

ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАННЯ.

А Й ДІЇ"

Герберт Спенсер

"Світова література -

мистецтво само-

вираження

за допомогою слова "

Акутагова Рюноске


"Читають всі, але далеко не всі вміють читати"

                 Ф.Варан

"Коли з'єдналися любов

і майстерність,

можна чекати шедевра. "

Джон Рескін