Джек Ло́ндон (англ. Jack London, справжнє ім'я — Джон Ґріффіт Че́йніангл. John Griffith Chaneyнар. 12 січня 1876Сан-Франциско — помер 22 листопада 1916Ґлен-ЕлленКаліфорнія

 

— американський письменник, громадський діяч, соціаліст. Найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів. Широко відомий в багатьох країнах світу.

Якою має бути людина, яка вступає у двобій

із суворою прирродою Півночі?

 

 

“Жага до життя” аналіз

 

 Жанр: оповідання

Тема: як людина бореться за життя в Білій Пустелі Ідея: уславлення людини, яка кидає виклик смерті і перемає її, сили волі, витримки, жаги до життя Проблематика: проблеми людської гідності, життя і смерті, дружби та зради. Головна думка твору “Жага до диття” – це боротьба за життя мужньої, відважної, цілеспрямованої та рішучої людини.

 

“Жага до життя” композиція

Експозиція – опис Півночі та золотошукачів.

Зав’язка – Білл кидає свого хворого товариша.

Розвиток дій – герой бореться за життя.

Кульмінація – сутичка з вовком.

Розв’язка – порятунок героя. «Жага до життя» ознаки оповідання: • Невеликий прозовий твір; • Невелика кількість героїв (двоє); • Однолінійний сюжет; • Невеликий проміжок часу (декілька тижнів); • Стислі описи.

Герой Д. Лондона переживає різні почуття, що стосуються його фізичного й морального стану, та проявляє позитивні якості характеру. Герой відчуває змореність від довгої дороги, холод Білої пустелі, тугу від усвідомлення зради товариша, страх самотності, голод, який не вгамовується мізерною «їжею», біль у ногах, розтертих до крові, та замученому тілі, відчай від марних спроб роздобути їжу, виснаженість, що призводить до галюцинацій. Сміливість, виявлена під час зустрічі з ведмедем, усвідомлення нестримного бажання жити, спокій, що змінив страх, терпіння, з яким герой продовжує свій важкий шлях, сила волі у поєдинку з вовком.

 

Випробування героя

. 1.Підвернув ногу Той, що йшов позаду, посковзнувся на гладенькому валуні й ледве не впав, але в останню мить утримався на ногах, голосно зойкнувши з болю. Мабуть, у нього запаморочилась голова; заточившись, він випростав вільну руку, ніби шукав опертя. Ставши рівно, він спробував ступити вперед, але знов похитнувся і мало не впав. — Агов, Біле! Я підвернув ногу!

2. Зрада друга Біл так і не оглянувся. Товариш дивився йому вслід, і, хоч його обличчя ніяк не пожвавилося, очі засвітилися тугою пораненого оленя. Біл вийшов, кульгаючи, на той берег і подався далі, не повертаючи голови. Чоловік, що стояв серед потоку, вдивлявся йому вслід.— Біле! — гукнув він ще раз. Це був благальний крик дужої людини, що потрапила в біду, але Біл не обернувся.


3. Самотність Він озирнув те коло світу, в якому залишився. Невесела картина. З усіх боків, аж до обрію, одноманітна пустеля, пагорби всі пологі й низькі. Ані деревця, ані кущика, ні травинки — нічого, крім безкрайньої страшної пустки; і в його очах нараз проблиснув страх.

4. Голод “Голод давався взнаки”. ” голод гнав його вперед”. “…рибка втекла”, ін з’їв двох пічкурів сирими “лиш тому, що наказував розум. Чоловік усвідомлював: щоб вижити, треба їсти”. “Він страшенно ослаб, йому паморочилося в голові, іноді так, що аж в очах темніло. Його почали мучати галюцинації, муки голоду щоразу повертали розум, до дійсності”. Але його діймав лише голод: цілу ніч йому снилися обіди, бенкети та столи, заставлені найрізноманітнішими стравами.

5. Поєдинок з ведмедем Одчайдушну хоробрість змило хвилею страху. А що, коли звір нападе на нього, слабосилого? Він міцніше затис у руці ножа і подивився просто у вічі ведмедеві. Ведмідь став на задні лапи й вичікувально рикнув. Якби чоловік побіг, ведмідь погнався б за ним, але чоловік не втік. Осмілілий зі страху, він теж загарчав, дико, люто, вкладаючи в це гарчання весь свій страх. Ведмідь одступив убік, погрозливо рикаючи: він і сам злякався цієї загадкової істоти, що стояла прямо й не боялась його.


6. Боротьба з вовком він угледів вовчу голову. Гострі вуха не стирчали догори, як у інших вовків; очі були тьмаві й налиті кров’ю, голова понурилася. Він був хворий. Звір не зводив з нього голодного погляду. Він то ліз навкарачки, то непритомнів, а вовк усе плентався слідом за ним, кашляючи і хриплячи. Його коліна стали суцільною раною, як і ноги; кривава смуга тяглася за ним по каменях та мохові. Якось, оглянувшись, він побачив, що вовк пожадливо вилизує слід, і зрозумів, який його чекає кінець, якщо… якщо він сам не вб’є вовка. I почалась одвічна страшна трагедія боротьби за існування: хвора людина повзла, хворий вовк шкутильгав за нею — дві вмирущі істоти волоклися через пустелю, чигаючи на життя одна одної.

7.Герой на судні Бедфорт. Вони обстежили нишком його койку. В ній знайшлося повно сухарів, матрац був напханий сухарями, в кожному закутку були сухарі. I все ж чоловік мався при своєму розумі. Просто він уживав запобіжних заходів на випадок голоднечі, та й годі. Вчені сказали, що це минеться; воно й справді минулося, перш ніж «Бедфорд» кинув якір у бухті Сан-Франциско.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zhaga-do-zhittya-analiz/

Роль природи у творі “Жага до життя”

 

Природа на початку. «Сонце ховалося за товщею сизих хмар. Прокинувсь він о шостій ранку і якусь часину нерухомо лежав на спині, втупившись очима в сіре небо. Ніде ані деревця, ні кущика — саме тільки сіре море моху, серед якого розкидано сірі скелі, сірі озерця та сірі струмки. Небо теж було сіре. А на небі ні сонця, ні навіть проблиску сонця.» Природа в кінці. «Зійшло яскраве сонце… Погода була прекрасною. Почалося коротке бабине літо північних широт». «Бабине літо ще продовжувалося» Кожна Людина повинна боротися за своє життя, бути здатною постояти за себе, нести в собі знаряддя сили, сміливості, доброзичливості, духовної і громадянської відваги і, найголовніше,— Любити Життя, сповнене духовної б

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ

написати твір- роздум

 

Сила людського характеру (за оповіданням Джека Лондона “Жага до життя”)

 

 

 

Джек Лондон «Жага до життя»
Тести
  1. Дж. Лондон - це письменник:
      а) американський; б) англійський; в) російський;
  2.  Справжнє ім’я  Дж. Лондона:
       а) Джек Гріффіт; б) Джон Гріффіт; в)  О. Грін.
  3. Оповідання «Жага до життя» належить до циклу:
        а) «Північних оповідань»;     б) «Південних оповідань»;
        в) «Східних   оповідань»
  4. Події оповідання відбуваються на:
        а) Сахарі;   б) Алясці;   в) Кавказі.
  5. Герої твору Дж. Лондона шукали на Півночі:
       а) залізну руду; б) срібло; в) золото.
  6. Героїв у творі «Жага до життя» було:
        а) 2;  б) 3;  в) 1.
  7. Того, що йшов попереду, звали:
       а)  Том; б) Білл; в) Джек.
  8. Той, що йшов позаду:
        а) підвернув ногу; б) поранив руку;
        в) упав і отримав струс мозку.
9. Місцевість, у якій відбувалася дія, індіанці називали:
        а) Країна Озер; б) Країна білої пустелі; в) Країна Патичків.
10. Від чийого імені ведеться розповідь в оповіданні:
        а) Білла; б) автора; в) оповідача.
   11. Хто переслідував хвору людину, сподіваючись, що та незабаром вмре :
      а) дикий олень; б) бурий ведмідь; в) хворий вовк?
    12) Хто у творі Дж. Лондона врятував «живу істоту, у якій важко було впізнати людину»:
      а) учені з борта судна «Бедфорд»;
      б)  мисливці;
      в) золотошукачі.
Відповіді: 1 – А; 2 – Б; 3 – А; 4 – Б; 5 – В; 6 – А; 7 – Б; 8 – А; 9 – В; 10 – В; 11 – В; 12 – А.
http://slitvolodymyrivka.blogspot.com/2015/07/6.html

ВЕЛИКА МЕТА ОСВІТИ-

ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАННЯ.

А Й ДІЇ"

Герберт Спенсер

"Світова література -

мистецтво само-

вираження

за допомогою слова "

Акутагова Рюноске


"Читають всі, але далеко не всі вміють читати"

                 Ф.Варан

"Коли з'єдналися любов

і майстерність,

можна чекати шедевра. "

Джон Рескін