ЗАПАМ'ЯТАЙ!

ТЕМА №11.АНТИЧНІСТЬ

-Поняття про античність,

- хронологічні межі

- основні етапи, роди і жанри античної літератури

 

 

1.Ант́ичність (від лат. antiquus, також Класична епоха) — період історії від 800 року до н. е. до 600 року н. е. у регіоні Середземного моря.

2.Слово «античний» походить від латинського слова «давній».

3.Загальна періодизація

4.У більш вузькому розумінні античністю вважають історію стародавньої (архаїчної) та класичної Греціїеллінізму та Римської імперії (але лише доби республіки, принципату та домінату).

5.Антична література поклала початок теорії стилю, з'явились розмаїті художні форми і стилістичні засоби; почався розвиток таких літературних жанрів, як комедіятрагедіяодаелегіяпоема. Прийнято вирізняти чотири етапи розвитку літератури: архаїчний, класичний, елліністичний і римський

6.У легендах і міфах Стародавньої Греції (Еллади) і Риму присутні Зевс (Юпітер), Гера (Юнона), усі «Олімпійці»ПрометейІкарГераклОрфейгомерівські герої. У Давній Греції міфи стали основою скульптуритеатру, літератури.

7.Центральне місце у творах античного мистецтва відводиться людині. У Давній Елладі ідеалом вважали людину досконалу фізично і духовно. Для римлян, що їхня культура розвивалася під впливом грецької, однією з найважливіших людських рис вважали любов до вітчизни.

8. Ідеал – людина досконала фізично і духовно.

9.Анти́чна літерату́ра (від лат. antiquus — «стародавній») — література стародавніх греків і римлянСередземного моря (на Балканському та Апеннінському півостровах та на прилеглих островах і узбережжях). Її письмові пам'ятки, створені на діалектах грецької мови і латинською мовою, належать до 1 тисячоліття до н.е. і початку 1 тисячоліття н. е.

ПІДСУМОК!     ЗАПИШИ І ВИВЧИ!

ДАВНЬОГРЕЦЬКА ЛІТЕРАТУРА

ЕПОС один із родів літератури, що зображає світ у вигляді авторскої розповіді; оповідна поезія про героїчні вчинки легендарних персонажів, важливі події минулого тощо

 

ЛІРИКА один із родів літератури, в якому осмислюється сутність людського буття у формі переживань

 

ДРАМА один із родів літератури, який змальовує світ у формі дії; твір для сценічного втілення, який містить у собі елементи трагедії та комедії

 

Основні ознаки: ідеалізація світу минулого, повчальність; урочистість та гармонійність оповіді; гіперболізація; виконання речитативом під супровід музики, форма викладу – гекзаметр; штучно архаїзована мова.

 

Основні жанри: • декламаційна лірика; • мелічна (пісенна) лірика

Основні ознаки: формування та поширення громадянських ідеалів; створення “ідеального” образу грека для наслідування; навчання співчувати та співпрацювати; виховання сили духу; обов’язкова участь хору; типовість героїв.

Гомер (бл. ІХ-VIII ст. до н.е.) Сапфо (VII-VI ст. до н.е.) Анакреонт Софокл (496 – 406 р.р. до н.е.)

ВЕЛИКА МЕТА ОСВІТИ-

ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАННЯ.

А Й ДІЇ"

Герберт Спенсер

"Світова література -

мистецтво само-

вираження

за допомогою слова "

Акутагова Рюноске


"Читають всі, але далеко не всі вміють читати"

                 Ф.Варан

"Коли з'єдналися любов

і майстерність,

можна чекати шедевра. "

Джон Рескін